Штори: від простоти до авангарду

У створенні інтер’єру штори відіграють далеко не останню роль. Зараз на ринку представлений величезний вибір тканин для штор, від достатку якого просто розбігаються очі. Як же зорієнтуватися серед усього різноманіття тканин, моделей і забарвлень? Напевно, ні в кого не виникає питання, для чого потрібні штори. Зрозуміло, що їх призначення — закривати вікна на ніч про сторонніх поглядів.
Але ще штори виконують і важливу функцію по декору інтер’єру вашої кімнати. Правильно підібрані штори можуть кардинально змінити загальний вигляд приміщення, створити неповторний стиль і атмосферу затишку та комфорту. Штори виконують і корисні функції — з їх допомогою можна захистити себе від протягів або приховати некрасивий пейзаж за вікном.
Перш ніж купувати штори, визначитеся, яка ваша мета. Чи хочете ви за допомогою красивих, незвичайних штор повністю змінити дизайн кімнати, або вам потрібно лише декорувати вікно? Чи подобаються вам штори, що привертають увагу, чи ви прихильник скромних варіантів?
Штори можуть бути тонкими або багатошаровими, короткими і довгими, з перехопленнями або вільно звисають. Для стильних хазяйок, що розбираються в дизайні, підійдуть штори зі шлейфом, складні ламбрекени, сборчатой ​​фіранки. Також можна досить оригінально скомбінувати штори з жалюзі і прозорими гардинами.

Короткі штори.
Також варто визначитися з довжиною штор. У невеликих приміщеннях добре вішати завіси довжиною до підвіконня. Фіранки для маленьких вікон легко прати і прасувати, до того ж вони чудово вписуються в інтер’єр, не перевантажуючи його і не відволікаючи увагу. Оформлення шторами вузького вікна може візуально розширити його.
Якщо ви хочете, щоб штори були нижче підвіконня, краще драпірувати їх тасьмою або іншими зав’язками — так вони будуть виглядати акуратніше. Чи повинна штора стосуватися радіатора опалення? Краще виключити це, щоб тканина менше забруднювалася. Для цього нудно вішати карниз на відстані не менше 30 см від стіни.
Велике вікно до підлоги в кімнаті можна прикрасити довгими шторами з воланами. Для високого вікна взагалі можна підбирати практично будь штори, а також комбінувати їх з самими різними ламбрекенами. Штори зазвичай кріпляться на карнизах. До їхнього вибору варто також поставитися уважно, адже вибір гардин теж досить широкий.
Для класичного інтер’єру підійдуть карнизи з наконечниками. Карнизи для маленьких вікон тонкі і легкі. Якщо ви збираєтеся повісити важкі штори з підкладкою або воланами, подбайте про купівлю міцних штанг, здатних утримувати тяжкість тканини. Ну, а круглі карнизи універсальні — на них можна повісити практично будь штори. Якщо ви хочете скомбінувати два види штор, то і карниз повинен бути комбінованим.

Сталевий карниз з наконечниками зі скла.
Як повісити штори? Найпростіший спосіб — зробити кулиску. Куліска робиться за допомогою підгину тканини на 2-3 см. У отвір вставляється карниз і штора збирається складками вручну. Зазвичай карнизи прикривають ламбрекенами — так штори виглядають набагато краще. Ламбрекен являє собою декоративний елемент тканини, який може бути жорстким або вільно звисаючим.
М’який ламбрекен, прикріплений до карнизу — це сборчатой ​​фіранка. Він візуально пом’якшує декор вікна і створює відчуття тепла. Такі ламбрекени підходять для маленьких вікон, а також дитячих кімнат і спалень. У вітальні ж, навпаки, доречніше буде виглядати жорсткий ламбрекен. Він складається з тканини, натягнутої на рамку. Оздоблення жорсткого ламбрекену може бути з бахроми, тасьми або шнура.

Штори з м’яким ламбрекеном.
У великих віталень кімнатах можна вішати штори зі шлейфом. Такі штори, як і штори з воланами, виглядають дуже багате, і кімната відразу набуває аристократичний вид. Якщо ви хочете, щоб у вас вдома були штори в елегантному стилі, обов’язково декорують їх перехопленнями. Перехвати також прикрасять і штори на маленьких вікнах, надавши їм більш акуратний образ.

Штори зі шлейфом.
Особливий вид штор — штори на підкладці. Такі штори мають масу переваг: вони володіють шумо-і теплоізоляційними властивостями, краще піддаються драпіровці і довго не мнуться. Якщо ви хочете повісити в своїй спальні або вітальні штори на підкладці, вирішіть, для чого вам це потрібно — для кращого затемнення або придушення шуму. У продажу є обидва види підкладковий тканини.

Штори на підкладці.
Для декорування вікон типу еркер часто використовують жалюзі, комбіновані зі шторами. Колірна схема жалюзі може бути абсолютно будь-який, а штори краще підбирати в тон до них.

Жалюзі, комбіновані зі шторами.
В такій важливій справі, як декорування вікон, не варто забувати і про аксесуари. У магазинах є великий вибір елементів декору, які можуть доповнити ваші вдало підібрані штори і ще більше підкреслити їх неповторний стиль. Наприклад, блискучий метал у поєднанні з м’якою тканиною підходить практично під будь-який інтер’єр. Класичні штори можна прикрасити золотими або мідними кільцями. Це додасть їм витонченість і елегантність.

Аксесуари, що доповнюють штори.
Великою популярністю користується і комбінування тонкої, легкої тканини і грубих затискачів. Ефектно виглядають і важкі карнизи в поєднанні з декількома шарами тонких штор. Також можна задрапірувати тканину залізним прутом або перехопити її шматком інший, більш важкої тканини. Важливо пам’ятати, що при оформленні вікон головне — смак і помірність. Якщо ви не впевнені у своїх силах, зверніться до професіонала, разом з яким за допомогою красивих штор ви створите прекрасний, ефектний інтер’єр вашої кімнати.

Запись находится в рубрике: Декорування та дизайн

Оставьте комментарий

You must be Войдите, чтобы оставить комментарий